2007-12-12 Hlavně když je sranda

28. ledna 2008 v 9:38 | R |  Proč žijem na vesnici
Se svými "šílenými oblečky" obsadilo naše duo druhé a třetí místo na škole, protože tentokrát si i Lukáš zapomněl své slibované skvělé pyžamo doma. Třída prý řvala při vyhlašování jásotem.
Tak na těch běžkách jsem tehdy opravdu byla, byly jsme i na bobech, a potom už sníh jenom tál.
Běžky - leckteří měli zase důvod si ťukat na čelo a cvičit raději dál na svých rotopedech a jiných důmyslných a nákladných přístrojích, či nevěřícně na mne zírat z okna svého vozu cestou ze šichty. Jenom já si teď užívám toho, že už nejsem "vážená paní učitelka", které se musí vykat, a nemoderně vybavená si vychutnávám čerstvý sníh a zasněženou krajinu. Viditelně jsem pobavila i dělníky na krovech stavby, prý, že mi to na tom oraništi asi dobře jede. Tak jsem je ještě povzbudila, že za chvíli spadnu. Chlapci ale nevěděli to, co já, že jedu v hluboké brázdě, kde je opravdu sněhu dost, a hlavně jsem teď jenom na vycházce, ne na tréninku...
Na boby jsme šly k vodárně, protože tam je jako podklad nepoužívaná silnice. Holky od sousedů si to šly užít na nějaký vzdálenější "držkopád". Na kopci se nějací dva "machři" snažili sjet dolů na horském kole podloženém bobama. Nakonec opravdu uznali, že na samotném kole to jede lépe, a dokonce ustoupili a šli jezdit na pole, aby nám nekazili stopu.
Cestou domů Teri ronila krokodýlí slzy, že tam ještě nemůže zůstat, a zdálo se být opravdu nad její chápání, že sníh může být ještě i čtyři měsíce, to je dvakrát déle než letní prázdniny.
Další den ráno si Teri vymohla do školy zase světle lososový šusťákový kabát, "protože ostatní holky se na ni divně dívaly", pod podmínkou, že nebude dělat nic, při čem by si ho mohla ušpinit nebo zničit.
Odpoledne:
Pod každou pomlčkou uvádím její odpovědi, jak to z ní postupně lezlo:
- Mami, dneska jsme zase nebyli v ranní družině.
- Blízko školy byla taková velká zamrzlá kaluž, tak jsme se na ní klouzali.
- Né, klouzali se kluci, já jsem se jenom dívala.
- Opravdu jsem se jenom dívala.
Později "vypustila" ze sebe zábavnější variantu:
Kluci dělali na klouzačce blbiny a ona se tomu smála - dělala jim "řehtací publikum".
Pozn.: Terezka opravdu velice dobře rozlišuje mezi dobrým a špatným a nelže. Když něco vyvede, tak je to proto, že zase nepřemýšlela, co dělá, a je jí to pak hodně líto. Opravdu by mne zajímalo, jestli je to tím, že sotva začalo to naprosto na komkoli a čemkoli nezávilé nemazlivé miminko, nerespektující nic a nikoho "rozoumek" brát, vyděsila jsem se, co mi to doma roste za kvítko a začala jí tvrdá škola tvrdých tělesných trestů. Až měla na zadečku či na ruce téměř jelita, pochopila, že to není vtipná hra, a postupně se vše zlepšovalo. Krásně to kdysi vyjádřila jedna charitní pracovnice: Malé dítě má rozum v zadečku a je třeba mu ho vtlouct do hlavičky. Mladší Amálka pak byla naprosto odlišná. Přizpůsobivá, citlivá, znaprosto závislá na svém okolí, stačilo se na ni škaredě podívat a pochopila. Ale dnes někdy ze strachu zalže nebo se pokusí o podvod.
V pátek šla Teri zase ve sportovním, protože uznala, že je to zábavnější. Protože jim cestou ze školy ujel autobus, jela s klukama 56-kou, tudíž museli šlapat domů od zastávky do kopce a cestu si různě zpestřovali. Zvláště Lukáš je na to dobrý expert. Když jsme šly spolu večer od autobusu z Hlučína, ukazovala na narušenou sněhovou pokrývku kolem cesty a podle toho vysvětlovala, kde kdo co dělal, kde se koulovali, kde koho shodili do sněhu, kde se klouzali apod.... "A tady jsem dostala tou velkou sněhovou koulí..." a mezi různě rozházeným a pošlapaným sněhem...ejhle, leží tady nerezová termoska! Holky ji nosí v boční kapse aktovky s sebou do školy na pití, a teď jsme ještě nestačilily zjistit, že jí opět chybí. Ještě že to tak dopadlo!
Při dalším povídání po cestě prohlásila:
"Když jsem se bavila s holkama, tak to byly pořád bárbíny, bárbíny a zase bárbíny. Teď, zvláště v zimě, je to fakt dobré. Kluci nás pořád přepadávají, hlavně teda přepadáváme my je, a je u toho velká sranda."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama