2007-11-27 Ladovská zima

28. ledna 2008 v 9:15 | R |  Proč žijem na vesnici
Sníh
Nádherně sněží!... Ladovská zima. Děti jásají a řidiči, jako můj muž, nadávají, že sypače zase zaspaly a oni nevyjedou a nedojedou.....

Když mrazy povolily a teploměr vylezl lehce nad nulu, samozřejmě se bobovalo už i u pískovny, kde pro krásné panorama se už podařilo prosadit výstavbu RD. Ještě že ne hypermarketu. Teď už jen čekáme, kde bude mít nový stavitel plot, snad se kolem bude dát jestě projít, když už nám jednu tradiční běžeckou trasu překřížili.
Teri opravdu odešla do školy v šusťákách a sportovní bundě, ikdyž ostatní "bárbíny" chodí jinak vymóděné.
Můj muž se dole snaží napodobit, ba předčít umění svého otce. Ze starých souměrných dvoukřídlých dveří v příšerném stavu, se snaží udělat krásné široké a úzké, čili asymetrické. Všechny dveře, co dnes máme v bytě, byly původně ve strašném stavu: prostřílené od válečných granátů a úlomků... Nadřeli se s tím s tchánem neskutečně. "Ščepená somárina", ako by isto vravel tchán. Na to musí být člověk opravdu dostatečně "šílený".
Stále sněží. Ta stará hruška vpravo pod okny stejně vypadá líp než nová parková úprava vlevo. Nechtěla jsem ji nechat pokácet, protože se na ní slétává hodně ptáků. Je to ptačí strom.
Asi se pokusím v rámci vycházek prošlápnout aspoň kousek běžecké stopy směrem na Ostříž, zbytek, Majko, bude čekat jako výzva na ostatní!
Do školy si teď ta čtyřka pro zábavu vozí plyšáky a příslušenství, když nechtějí s ostatními o přestávkách tancovat, prý podle velmi hlučného hip-hopu. Největší úspěch prý mají magnetky medvídků z loňského 90-ti tabletového balení Preventanu. Naši mají červené šály a od kluků modré trenýrky. Teď jsem koupila už jen tablety ve tvaru medvídků Komplex Junior Extra, 30 tbl. za 62 Kč.

Ve Star Dance se Teri rychle přeorientovala na Míšu Gatěkovou. (Tudíž jsem přistoupila k poučení o ceně soutěžní SMS, výši jejího kreditu a připomenutí dohody o nutných SMS-kách. Posmutněla.)

"Realistické" předpovědi mého muže se naštěstí opět nevyplnily, takže vyrážím zkontrolovat a prověřit stav běžek. Zatím se dá jet už od baráku, sousedi jestě nestačili posypat a odházet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama