2007-12-20 Nejkrásnější vánoční dárek

28. ledna 2008 v 9:48 | Radi |  Proč žijem na vesnici
Tak to je skvělé!
Přišel balík z Pasek!
Pastuškové nám posílají:
károvaný plátěný pytlík sušeného lipového květu (jak by na bidlo u nás v kuchyni už dávno patřil), různé sladkosti, vánoční pozdrav, obrázky od dětí a dopis, který psala Rozárka, prvňák z domácí školy, velkým tiskacím písmem.dárek
Kdo dává z vlastního nedostatku všeho, stokrát dává.
Díky, sestřičko!
"Dětem nosí dárky Ježíšek, a dospělým děti." Teri 25.12.2007
Pozn.: Předtím jsme jim my posílali výdobytek civilizace - fotky z digitálního fotoaparátu a od každé z nás ženských dopis. Škoda, že jsem si ty dopisy, co psaly naše holky, neofotila. Byly opravdu originální. Z Amálčina vybírám: "Ať je ze Sebíka džentlmen, ať si s ním už konečně můžeš hrát. (Teď se bezpochyby zadívala z okna a uvažuje, co dál psát...) Na hrušni už není ani jeden lístek, zato na jabloni jich je moře. (Věta jak vystřižená z čítanky.) Na zahradě máme pórek. Nevím proč......"
Babička Anežka - tchýně, se divila, že Terezka popsala drobným písmem celou áčtyřku. Musela jsem jí vysvětlit, že v první časti Teri píše: "Milá Rózo, ...", a než vyjmenovala všechno osazenstvo, zabralo to kus stránky. Končilo to obdobně: "Pozdravuj..."
Kvůli tomu balíku jsem sestřičce Pastýřce posílala SMS, ať si ho vyzdvihne na poště, protože tam ona chodí jen jednou za čtrnáct dnů. Mimo jiné, proto jsem v létě dlouho marně očekávala odpověď na svůj dopis uvažujíc, jestli na té pochybné adrese, co mi dala Pastýřčina sestra, ještě bydlí. Pak, když se ozvala, sbalila jsem děti, které, jak jsem uznala, už jsou ve věku, kdy něco vydrží, a vyrazily jsme do neznáma, kde prý mají na elektriku jen asi dvě žárovky....(ve skutečnosti ale měli třeba i starou ledničku a automatickou pračku)
A byl z toho úžasný prázdninový pobyt!!!
"Velká přátelství jsou zapsána v nebi, stejně tak jako velké lásky."
Marcelle Auclairová, Životopis TEREZIE z Avily
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama