Rekvalifikace, asertivita a Leoš

31. ledna 2008 v 21:51 | R |  Jen tak - dřysty
Poslední aktualizace 27. 5. 2008
Klíčová slova: blog - asertivita dětí - vzpomínky na kaplana P. Leoše Ryšku a další - Slezský bál a Šárka Vojtkuláková
"Fčil jak byvame na te dědině, stratila sem možnost normalně podřystat se znamyma, jak třeba v Hrabuvce před kostelem lebo na mamincu, piskovišťu a tak, tak to pišu do blogu, ať přiležitostně nemusim všem vykladat jak se mame a co dělaju děvuchy dyš si to može přečist na blogu. Eště loni sem kecala třeba se Šumperkem přes pevnu linku a program Volno plus, teď už obě nevi kam dřyve a i vlastni segra telefonuje enem z chlapoveho mobila a k nam to ma daleko, tak dycky věďala miň jak ty z Šumperka. Asi si budu muset přečist Ostravaka lebo cosyk ineho po ostravsky ať nepišu te dřysty tak nudně spisovně. Prajzacky jazyk vzdavam bo německy něumim ni slovo. Enem znam najkratči prajzacku větu: "Le on i" a zajmena " le, oto a hena".
Děvuchy sa "blejskly" (I´m sorry, jak to řyct po našemu?). Dyž sem večer přišla domu z rekvalifikačniho kurza, zasek sa chlubily, kera ma vic jedniček na vysvědčeni. Terez mi vyrazila dech: okrem standartnich deviti samych ma eště navic z naboženstvi a sboru. S angličtiny juž něma bo ju maju povinnu a okrem teho eště pochvale za "svědomitou práci a aktivitu ve vyučování", a to si učitelka na třydnich zchuzkach stěžovala, že furt cosyk zapomina a kolem seba ma burdel. Fakt se asy polepšila. Amalka ma pochvalu "enem" za svědomitu pracu, ale dostala velku pochvalu ode mě za asertivitu. Furt mi doma brečala jak su děti zlobive a co všecko si vnučka od pani dyrektorki dovoluje a vyhrožuje ji že si bude na ni stěžovat babičce. Tak sme ji s Teri furt vysvětlovaly že se ma branit inak pudu vysvětlovat pani dyrektorce ja, že sy ma s vnučku udělat pořadek. Dneska mi ščastna hlasila," že "už jí dneska řekla, ať si nemyslí, že když je vnučka paní ředitelky, že si může dovolovat" a že jí řekla, že "nikdo si nemůže dovolovat ani kdyby to byl král světa!" No ufňukaná a uplakaná Amálka zabodovala, ne? Ona je moc hodná a vzorná, tak jí ostatní chtějí ubližovat.
Na radu Lady Horné jsem si vyřídila účast v půlročním rekvalifikačním kurzu Administrativní pracovník pro styk se zahraničím v Larosu v Radvanicích. Dnes jsem tam zkusmo byla poprvé a jsem nadšena! Nejenže si nemusím draze platit denní intenzivní studium praktické a komunikační angličtiny, ale ještě k tomu dostanu podporu v nezaměstnanosti ve výši 60% procent poslední hrubé mzdy. Vřele doporučuji i roční kurz např. všem maminkám, které se chystají do práce, protože škola je jenom 4-6 vyučovacích hodin denně a kromě toho máme všechny prázdniny! (Ale příští školní rok tam může být všechno úplně jinak...)
Zvláště mne zaujala jedna lektorka: žeby ideál sekretářky? Velmi objemný horní objem a hluboký dekolt, široké boky, ale ne tlustá, prostě kus baby. Dlouhé vlasy, řádně nalíčená, ověšený krk a ruce plné prstýnků bez snubního, dlouhé pomalované nehty a kozačky na vysokém podpatku. Ideální do šéfovy postele.
27.7. To byl ale první dojem, který, jak známo bývá klamný. Dnes vím, že svou práci dělá velice dobře a je mnoho důvodů, pro které si jí mohu vážit.
"Po cestě zpatky sem se stavila v Telepace zeptat se jesli eště maju listky na ten ples CPR v Běle. Toš sem viděla i zasedacy pořadek stolů, no těšym se. Dufam že si zatancuju aspoň jednu se švagrem bo patnact roku s jednym, to už mě tak nebavi. Ale najlepči stejnak asi zustane Slezsky bal v Porubě bo čeho se ujme Šarka Vojtkulakova - Rychtarova, to stoji za to. Scenky na tema Večerničkuv fakt nimjaly chybu......
Odchazym z Telpa a keho něpotkam: Leoša! Toš sme po dvanacti rokach chvilu zdřystli. Zdravi šecky zname. Vyptaval se jak se mame aji ini a něstačil sa divit. Žeby mi aspoň do bloga napsal komentař ať mně taky podpořy? Oči mu zařily furt stejně akorat jak všicy zestarnul a neshromažďuje se kolem něho mladež, tak už nejsu šecky puberťačky do něho tajně zamilovane."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leoš Leoš | E-mail | Web | 12. února 2008 v 0:07 | Reagovat

Tož jsem se upřímně rozesmál nad tím příměrem s puberťačkama. Jinak cením pěkný obsah celého blogu a pohlazení na dušičce. To nářečí Ti jde skvěle!!

o.Leoš

2 Amálka Amálka | E-mail | 13. února 2008 v 16:34 | Reagovat

Mami máš tam hodně chyb a navíc tomu vůbec nerozumím! NECHAPU TO!                      amalka

3 R R | 9. listopadu 2009 v 9:01 | Reagovat

[1]:  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama