21.1. Spolupráce nutná

23. ledna 2008 v 17:59 |  Jen tak - dřysty
To snad ne! Co oni si na ty studenty na Fakultě nevymyslí! Už tehdy před 13 lety jsme měli nejvíce hodin, předmětů, zápočtů i zkoušek ze všech, a pak v praxi je to naprosto o něčem jiném a ti, co u toho vydrží a ještě učí.... Kolik kamarádek to vzdalo, protože neměly šanci jenom třeba u talentovek z Tv. V Olomouci chtěli třeba salto... tam jsem teda neuspěla, v Ostravě jsem kupodivu prošla.
A jak to má taková nestihající matka zvládat! Spolupracuje celá rodina.Vv - Spojení - materiál plast. Říkám: Jaké složité návrhy! Moderní umění vzniká nahodile! Vezmeš pár PET flašek... Ne, po několika neuznaných pracech se z vyučujícího podařilo nakonec dostat, že z toho musí být JASNÉ, že to zobrazuje spojení. Výška 60 cm, a musí to mít výtvarnou hodnotu!!! Spojení... svatba! Dvě ruce spojené štolou a výšku a stabilitu zajistí klekátko...z polystyrénu.
Sranda. Tak si třeba představte, že poté, co můj muž už po několikáté vnucoval svou umělou černou textilii původně určenou pro nikdy nerealizované velké reprobedny... (To já jsem je rázně zamítla.) Bylo mu vysvětleno, že tento materiál svým charakterem vůbec neodpovídá vlastnostem zamýšleného rukávu saka ženicha. I vydala jsem se do níže položených a neudržovaných částí baráku hledat hrubší černý igelit, a našla jsem něco mnohem lepšího: duši z pneumatiky auta. To je ono! Doufám, že je to taky plast. Jo, ekologicky schváleno.
To zas bylo: " Co tě to zas napadlo! Konstrukce z polystyrénu! Vidělas dole ty kousky, co jsem se předtím pokoušel řezat? Různými nástroji, proudem rozžhaveným drátem... a všechno to vypadá hrozně! To nejde...., to nepůjde.... Leda žeby to šlo elektrickou pilou, ta se totiž otáčí hodně rychle... Ale na devadesát procent to nepůjde!"
A ejhle, HURÁÁÁ!!! Ono to šlo, a jak krásně! A muž se bil do hlavy...
" Ty ženské mně fakt jednou přivedou do hrobu....Z cypovin vznikají ty největší vynálezy!"
Dobrý, ne? Předpokládám, že zadavatel bude namítat, že jde o prostou napodobeninu skutečnosti bez dostatečné invence.
Použitý materiál: gumové ochranné rukavice, polystyrén z obalu od reklamované ledničky, plnidlo do prostyrenbetonu, část duše z pneumatiky auta, bílá elektrická izolační samolepicí páska, různé druhy igelitových tašek, a hlavně oboustranná lepicí páska, která se ukázala jako nejvhodnější lepidlo.
Závěr: Nejen binec v bytě - šťastné dítě, ale taky binec v baráku - ráj tvořivosti.
Hodnocení u zápočtu, reakce: Přítomní absolvovali trefný teologický výklad, a poté se rozhostilo hrobové ticho:......."Ježiš, to je svazek!"... "To je síla!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama