Hop sem, hop tam - a bydlí v Porubě

30. března 2008 v 20:11 | Sekretářka blogu Treperendy ostravsko-prajské |  Info
Hlásím, dnešním dnem počínaje, bydlí zbylá většina naší rodiny v Porubě.
Rodina švagrové (Martina, Radek, Šimon a Kuba - v etiketě jsme se teď učili, že jméno dámy se uvádí jako první) a mamka Anežka prodali své byty na Hrabůvce, a koupili nadstandartně upravený byt na porubském sedmém obvodě, ve věžáku pod Duhou. Je to hezky uspořádaný a nedávno upravený třípokojový byt propojený se sousední garzonkou, ve které bude bydlet mamka. Podstatné bylo, že zdravotní středisko má mamka pod okny a na "Fakultku" je to kousek. Lesopark kousek, obchody blízko, i " k prajskemu mořu" - na Hlučínskou štěrkovnu to mají skoro coby kamenem dohodil. Super.
... Naše zahrada na nás pak, po těch dnech stěhování, působila opravdu jako balsám. Večer po návratu Tonda rovnou venku odpadl na vlastnoručně renovovanou lavičku, a já jsem si aspoň při chystání večeře vychutnala těch pár kroků pro jarní pažitku do vaječiny, kdy vzduch krásně voněl teplým jarním večerem a různě poletující a hašteřící se ptáci zpívali. (Terezka jako malá řekla, že vzduch byl krásně čmuchací.)
Bože dej, ať neshromažďuju majetek. Je jedno jestli jsou to cennosti nebo tretky. Dej ať nemusím trávit mnoho času staráním se o materiální statky, když hlavní jsou duše...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama