Ptačí výzva

4. dubna 2009 v 7:39 | Čéňa |  Proč žijem na vesnici
Reakce na třetí týden postní obnovy farnosti Přívoz - Po čem toužím?
Aktualizace 2009-07-22
…Jak krásné je sbírat za ranní rosy kytičku do vázy, když k tomu zpívají ptáci!

Vzpomínám, jak se za socialismu vytasil můj otec s tím, že vědci přišli na to, že ptačí zpěv je jenom jakýsi vedlejší produkt ptáků,… že neslouží ani k vábení ptačích samiček,… že na tom vůbec není co obdivovat, nemá to žádný význam, žádný smysl!

... No právě! Mám skončit v depresích nihilismu, nebo přijmu opak, že vše je tady pro člověka, kvůli člověku (Gn 1,26),… uposlechnu tu "ptačí výzvu", a začnu, jako ptáci, ráno chválit Pána, aby chvála Pánova naplnila mou mysl a prozářila nový den (Dan 3,57-88)?

Můj inteligentní otec je dnes už dementní a prakticky vůbec nemluví. Trpí Alzheimerovou chorobou, ale ti ptáci, s každým novým jarním ránem, mne znovu vyzývají k chválení Pána. Tak jako Jan Křtitel připravoval cestu Páně, tak mne výchova oddílu Dívčí Dvojka, za socialismu v duchu skautských tradic, připravovala na pozdější přijetí Evangelia spolu s bohatstvím tradice katolické církve.

Takže: Bohu a ostravské Dívčí Dvojce díky!!!

"And so: Lets the glory of the Lord rise among us…" - Po čem toužím? - "Ať tu sláva Pánova mezi námi září…"- jak zpívali Přyvozacy v neděli na mši. Až si budete chtít tu písničku poslechnout, zkuste na internetu třeba tenhle odkaz: http://www.tyjsiduvod.webnode.cz/products/at-tu-slava-panova-let-it-rise/
PS: ... Hm, tak já v těch vzpomínkách necítím jedovatost, spíš hořkost, která zbyla ze všeho, s čím jsem se musela vyrovnat a naučit žít. Proměněné rány, jak píše profesor Halík...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orihime Orihime | Web | 4. dubna 2009 v 7:41 | Reagovat

zajimavy blog

a supr video xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama