A zas na tym pňu hliva rostě!

25. listopadu 2009 v 13:36 | R |  Proč žijem na vesnici
- snůška emotivních a nespisovných výrazů - "Valim to rovnu do kompa, bo vim, že jak to napišu na papir, tak už to na inťak - tak temu nadavaju dcery- nepřepišu..."

"Kuknu z balkona, ja, i co něvidim: hliva roste!!! Tož hupnu do gumjokuv čisla osum, co na tym že sem jak kocur v butach, šak je to rychle a nepromokave, jak žadna gorateksova membrana nezvladne! Ze softšela už tež robi buty - buli v akcy. Toš neber to! Kupila sem je a myslim že by se v nich dalo přejist v dešťu akorat z fara do kanclu - to by fakt nepromokly... No, k te hlivě: Ini řeša, jak je zdrava, ale draha; a nam vyrostla pod oknami, enem tak, na pňu po starym ořechu, co nam malem spadl na barak! Prajska duša ve mně zajasala! Dyť je to zadara! Toš neber to!
Bylo teho hafo, tak sem si něchaua i na přistě. Trochu sem to orvala, povařila v hrncu, v sobotu sme měli z teho mačku na obid, dneska sem vyryla porek, oškrobla paru brambor, nakrajela, orestovala na tuku, zaprašila muku - no, zrobim z teho jakusi tu kyselicu, kysane zeli a smetanu tež mam, ta vařena hliva do teho... (Musim to fčil jit zamišat - teho kmina sem tam navalila fest, chtělo by to cosik ineho... rozmaryn! Nikoho doma nejni, tak nemoža řykat že do všeho zas valim rozmaryn - no dyš je v květinaču zadarmo! - a dyš už ho mam sušeny jednu v tym ikeackym mlynku na kořeni, tak čemu ni! - no fajne to bude! Včil tu smetanu, Ilonka pravěla, že tase ma davat až na konec...)...- No, třy kila teho ešče zbyly! Toš sem to navalila do flašek jak ogurki...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama